11.4.2017

Střídat brýle a čočky?

Také jste někdy přemýšleli nad tím, zda je vhodné střídat brýle a čočky? Pokud si stále nejste jisti, tímto článkem se Vám budeme snažit odpovědět na to, zda je to dobrý nápad.

Pokud se zaměříme na brýle, tak pro jejich nošení mluví skutečnost, že oko může vytvářet tzv. slzný film, který oko zavlažuje a stará se o dostatečný přívod živin. Dalším faktem je, že nošení brýlí je praktické a někdy i vhodnější – oproti čočkám nemusíte přemýšlet, zda máte čisté ruce při manipulace s čočkami nebo zda s sebou máte pouzdro na čočky s roztokem. Brýle proti tomu mají tu výhodu, že je stačí občas otřít vhodným mikrovláknem.

Nespornou výhodou kontaktních čoček je zajišťění „svobody“ při výhledu – tuto vlastnost oceníte především při sportovních aktivitách. Pozor ale na časté nošení čoček – dochází například k tomu, že oko nemůže přirozeně „dýchat“, další z věcí je také riziko zanesení nečistot do oka. Je důležité se také věnovat „hygieně“ při správnému uchování a nasazování čoček. Pokud si s aplikací kontaktních čoček nejste jistí, nebo potřebujete poradit, obraťte se na nás.

Doporučujeme použítí obou produktů. Uvidíte, že alespoň krátkou výměnou dojde k příjemnému pocitu – podobnému, jako když se převlečete do jiných šatů. Pro použití obou variant a co největší pohodlí při nošení, doporučujeme si nechat odborně přeměřit zrak.

Zdroj: http://www.vitalia.cz/clanky/je-dobre-stridat-kontaktni-cocky-a-bryle/